Südwestrundfunk (SWR)

 

(Læg en biografi kommentar, vil det være her. Køn: Samfund)

Producer:

  • Schmidts Katze
    2015, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Freistatt
    2015, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Dessau Dancers
    2014, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Rheingold – Gesichter eines Flusses
    2014, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Willkommen bei Habib
    2013, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Schwestern
    2013, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Houston
    2013, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Bastard
    2011, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Das Lied des Lebens
    2013, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • The River Used to Be a Man
    2011, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Was bleibt
    2012, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Die Unsichtbare
    2011, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Der Albaner
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Der Mann der über Autos sprang
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Joschka und Herr Fischer
    2011, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Bis aufs Blut - Brüder auf Bewährung
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Renn, wenn Du kannst
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Novemberkind
    2008, Biografpremiere Danmark: uspecificeret

Kolleger skydning:

Anna Maria Mühe Ulrich Matthes Christine Schorn Hermann Beyer Jevgenij Sitochin Christian Schwochow Christian Schwochow Heide Schwochow Filmakademie Baden-Württemberg Filmemacher Produktion Laube Film Anna Brüggemann Anna Brüggemann Jacob Matschenz Robert Gwisdek Dietrich Brüggemann Dietrich Brüggemann Peter Lohmeyer Filmakademie Baden-Württemberg Jacob Matschenz Burak Yigit Balder Beyer Manuellsen Aylin Tezel Liv Lisa Fries Simone Thomalla Oliver Kienle Oliver Kienle CP Medien AG ARTE Katharina Thalbach Dschoint Ventschr Filmproduktion AG Joschka Fischer Hans Koschnick Peter Grohmann Jonny Klinke Pepe Danquart Pepe Danquart Rundfunk Berlin-Brandenburg (RBB) Schweizer Fernsehen (FS) Quintefilm ARTE Burkert Bareiss Development Jessica Schwarz Mark Waschke Robert Stadlober Martin Feifel Anna Schudt Nick Baker-Monteys Nick Baker-Monteys Ophir Film ARTE Johannes Naber Johannes Naber Christoph Silber Stipe Erceg André Hennicke Eva Löbau Nik Xhelilaj Luan Jaha Young-Shin Kim Çun Lajçi Andeta Spahivogli Alexander Steimle Neue Schönhauser Filmproduktion On Film Production ARTE Christian Schwochow Christian Schwochow Heide Schwochow Dagmar Manzel Rundfunk Berlin-Brandenburg (RBB) Stine Fischer Christensen Ulrich Noethen Sommerhaus Filmproduktionen teamWorx Produktion für Kino und Fernsehen GmbH Berliner Union Film Media Factory ARTE Hans-Christian Schmid Bernd Lange 23/5 Filmproduktion GmbH Corinna Harfouch Lars Eidinger Westdeutscher Rundfunk (WDR) Sebastian Zimmler Ernst Stotzner Alexander Fehling Alexander Fehling Rohfilm Obusentswe Dreamar Manyim Nx'apa Motswai Jan Zabeil Jan Zabeil Westdeutscher Rundfunk (WDR) Irene Langemann Irene Langemann Lichtfilm Martina Gedeck Markus Krojer Sibylle Canonica GIFTED FILMS Finn Kirschner Matthias Koeberlin Carsten Unger Carsten Unger M. Reza Bahar Maranto Films Garret Dillahunt Ulrich Tukur Jenny Schily Hessischer Rundfunk (HR) Lichtblick Media Wolfram Koch Bastian Günther Bastian Günther ARTE Jesper Christensen Maria Schrader Ursula Werner Rita Luise Stelling Anna Blomeier Anne Wild Anne Wild Dreamtool Entertainment Thorsten Merten Burak Yigit Vedat Erincin INDI Film GmbH Klaus Manchen Michael Baumann Michael Baumann Sabine Westermaier Westdeutscher Rundfunk (WDR) Ben Becker Anne Moll Peter Bardehle Peter Bardehle Lena Leonhardt Lena Leonhardt Vidicom Media Productions Sonja Gerhardt Ruth Toma Boogiefilm Senator Film Oliver Konietzny Gordon Kämmerer Jan Martin Scharf Jan Martin Scharf Stephan Grossmann Westdeutscher Rundfunk (WDR) Louis Hofmann Nicole Armbruster Zum Goldenen Lamm Filmproduktion Alexander Held Marc Brummund Marc Brummund Michael Lott Michael Kessler Christiane Seidel Marc Schlegel Stephanie Toewe-Rimkeit FFL Film- und Fernseh-Labor Ludwigsburg Moritz Bleibtreu André Hennicke Martin Suter Nora von Waldstätten Iris production David Marconi Port au Prince Film & Kultur Produktion Jürgen Prochnow Stephan Rick Stephan Rick Catharina Junk

Ark: Südwestrundfunk (SWR) Film på Kiao: 19

biograf.kiao.net Alle film på video