France 3 Cinéma

France 3 Cinéma 

(Læg en biografi kommentar, vil det være her.Automatisk billede. Køn: Samfund)

Producer:

  • Chouf
    2016, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Les malheurs de Sophie
    2016, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Les Ogres
    2015, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • La belle saison
    2015, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Une famille à louer
    2015, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Les Chaises musicales
    2014, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Grigris
    2013, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Jack et la mécanique du coeur
    2013, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Angelique
    2013, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Il était une forêt
    2012, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Violette
    2013, Belgien, Frankrig, Biografpremiere Danmark: 16 juli 2015
  • Attila Marcel
    2012, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Grand Central
    2013, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Efter Revolutionen (Après mai)
    2012, Storbritannien, Biografpremiere Danmark: 25 april 2013
  • Baad El Mawkeaa
    2012, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Thérèse Desqueyroux
    2011, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Zarafa
    2012, Frankrig, Biografpremiere Danmark: 15 december 2012
  • Toutes nos envies
    2011, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Les hommes libres
    2011, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Feen (La fée)
    2011, Belgien, Frankrig, Biografpremiere Danmark: 22 september 2011
  • Le moine
    2011, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • The Artist
    2011, , Biografpremiere Danmark: 9 februar 2012
  • Kilimanjaros Sne (Les neiges du kilimandjaro)
    2011, , Biografpremiere Danmark: 14 juni 2012
  • Tous les soleils
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Titeuf, le film
    2011, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Anonyme romantikere (Les émotifs anonymes)
    2010, Frankrig, Biografpremiere Danmark: 1 december 2011
  • Une vie de chat
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • No et moi
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • La princesse de Montpensier
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • L'illusionniste
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Rapt
    2009, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • La tête en friche
    2010, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Le dernier vol
    2009, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • A l'origine
    2009, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Lucky Luke
    2009, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Rose et noir
    2009, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • Le dernier pour la route
    2009, Biografpremiere Danmark: uspecificeret
  • L'armée du crime
    2009, Biografpremiere Danmark: uspecificeret

Kolleger skydning:

Gaumont Centre National de la Cinématographie (CNC) Canal+ Isabelle Carré Josiane Balasko Josiane Balasko Josiane Balasko CinéCinéma Richard Berry Nathalie Baye LGM Productions Eric Caravaca Région Ile-de-France Catherine Hiegel Marilou Berry Félicité Wouassi George Aguilar Sandrine Le Berre David Rousseau Guillaume Verdier Jean-Christophe Folly Maria Schneider Joaquina Belaunde SPAD Productions Josy Films Agat Films & Cie Jean-Pierre Darroussin Canal+ Virginie Ledoyen Simon Abkarian Robinson Stévenin Robert Guédiguian Serge Le Péron Gilles Taurand Studio Canal CinéCinéma Studio Canal Mélanie Thierry François Cluzet Eva Mazauric Michel Vuillermoz Philippe Godeau Hervé Chabalier Pan Européenne Production Rhône-Alpes Cinéma France 2 Cinéma Gérard Jugnot Gérard Jugnot Gérard Jugnot Europa Corp. Bernard Le Coq Juan Diego Assaad Bouab Stéphane Debac Philippe Lopes-Curval Flamenco Films S.A. Les Films Manuel Munz Jean Dujardin France 2 Cinéma Sylvie Testud René Goscinny Michaël Youn Melvil Poupaud Alexandra Lamy James Huth James Huth Morris Sonja Shillito UGC YM Union Générale Cinématographique (UGC) Gérard Depardieu Studio 37 Emmanuelle Devos Rectangle Productions Europa Corp François Cluzet Brice Fournier Xavier Giannoli Xavier Giannoli Gaumont Guillaume Canet Marion Cotillard Canal+ CinéCinéma Guillaume Marquet Frédéric Epaud Karim Dridi Les Films du Dauphin Gérard Depardieu Canal+ Patrick Bouchitey Studio Canal Jean Becker Jean Becker Gisèle Casadesus Maurane Jean-Loup Dabadie ICE3 K.J.B. Production Anne Consigny Entre Chien et Loup Agat Films & Cie Yvan Attal André Marcon Françoise Fabian Lucas Belvaux Lucas Belvaux Radio Télévision Belge Francophone (RTBF) Ateliers de Baere Canal+ CinéCinéma Jean-Claude Donda Edith Rankin Sylvain Chomet Sylvain Chomet Jacques Tati Django Films Illusionist Ciné B France 3 (FR3) France 2 Cinéma Gaspard Ulliel Bertrand Tavernier Bertrand Tavernier Mélanie Thierry Lambert Wilson Grégoire Leprince-Ringuet Paradis Films StudioCanal Raphaël Personnaz Jean Cosmos François-Olivier Rousseau Centre National de la Cinématographie (CNC) Zabou Breitman Zabou Breitman Bernard Campan Julie-Marie Parmentier Epithète Films Nina Rodriguez Antonin Chalon Orange Cinéma Séries Agnès de Sacy Procirep France Télévision Banque Postale Image 3, La Soficinéma 6 Jean Benguigui Dominique Blanc Bruno Salomone Jean-Loup Felicioli Alain Gagnol Alain Gagnol Folimage Digit Anima Lumière Lunanime Benoît Poelvoorde Isabelle Carré Studio Canal Philippe Blasband Lorella Cravotta Lise Lamétrie Jean-Pierre Améris Jean-Pierre Améris Climax Films Pan-Européenne Production Zabou Breitman Pathé Mélanie Bernier Jean Rochefort Maria Pacôme Sam Karmann Zep Moonscoop Stefano Accorsi Union Générale Cinématographique (UGC) Philippe Claudel Philippe Claudel Neri Marcorè TF1 Droits Audiovisuels Clotilde Courau Agat Films & Cie Jean-Pierre Darroussin Ariane Ascaride Robert Guédiguian Robert Guédiguian Ex Nihilo Gérard Meylan Victor Hugo Les Films de la Belle de Mai John Goodman Jean Dujardin Michel Hazanavicius Michel Hazanavicius Studio 37 Bérénice Bejo La Petite Reine Penelope Ann Miller uFilm Missi Pyle La Classe Américaine JD Prod Morena Films Vincent Cassel Déborah François Joséphine Japy Dominik Moll Diaphana Films Matthew Lewis El Monje La Pelicula AIE Estrategia Audiovisual MK2 Productions Dominique Abel Dominique Abel Dominique Abel Fiona Gordon Fiona Gordon Fiona Gordon Philippe Martz Bruno Romy Bruno Romy Bruno Romy Courage Mon Amour Tahar Rahim Pyramide Productions VMP Solaire Production Michael Lonsdale Lubna Azabal Christopher Buchholz Mahmud Shalaby Youssef Hajdi Ismaël Ferroukhi Ismaël Ferroukhi Alain-Michel Blanc Irène Production Pyramide Films Mars Films Vincent Lindon Philippe Lioret Pascale Arbillot Marie Gillain Yannick Renier Amandine Dewasmes Banque Postale Image 4 Mac Guff Ligne Ronit Elkabetz Pathé François-Xavier Demaison Simon Abkarian Scope Pictures Rémi Bezançon Rémi Bezançon Thierry Fremont Chaocorp Jean-Christophe Lie Alexander Abela Prima Linea Productions Audrey Tautou Claude Miller Claude Miller UGC YM Gilles Lellouche Natalie Carter Anaïs Demoustier TF1 Droits Audiovisuels UGC Images Les films du 24 François Mauriac Stanley Weber Cool Industrie Studio 37 Nahed El Sebaï Yousry Nasrallah Yousry Nasrallah Bassem Samra Menna Shalabi Salah Abdallah Omar Shama New century production MK2 Productions Olivier Assayas Olivier Assayas Lola Créton Clément Métayer Felix Armand Carole Combes India Menuez Vortex Sutra Canal+ Clotilde Hesme Catherine Corsini Catherine Corsini Reda Kateb Pyramide Productions Benoît Graffin Arta Dobroshi Raphaël Personnaz Adele Haenel Ciné+ Johan Libéreau Olivier Gourmet Rhône-Alpes Cinéma Tahar Rahim Léa Seydoux Gaëlle Macé Denis Menochet Rebecca Zlotowski Rebecca Zlotowski Les Films Velvet Bernadette Lafont Pathé Eurowide Film Production Hélène Vincent Anne Le Ny Sylvain Chomet Sylvain Chomet Guillaume Gouix Fanny Touron Olivier Gourmet Emmanuelle Devos Sandrine Kiberlain Jacques Bonnaffé TS Productions Martin Provost Martin Provost Marc Abdelnour Catherine Hiegel Climax Films Rhône-Alpes Cinéma Luc Jacquet Luc Jacquet Bonne Pioche Francis Hallé Francis Hallé Michel Papineschi Gérard Lanvin Nora Arnezeder Philippe Blasband Tomer Sisley A.J.O.Z. Films Europacorp Florence Coste Matthieu Boujenah Ariel Zeitoun Jean Rochefort Rossy de Palma Olivia Ruiz Europacorp Arthur H. Mathias Malzieu Mathias Malzieu Stéphane Berla Duran Cyril Guei Mahamat-Saleh Haroun Mahamat-Saleh Haroun Pili Films Souleymane Démé Anaïs Monory Goï Goï Productions Isabelle Carré Carmen Maura Nina Meurisse Michel Leclerc 31 JUIN FILMS Philippe Rebbot Fake producer (please replace) Emmanuelle Hiron Arnaud Duléry Laurent Quere Marie Belhomme Marie Belhomme Benoît Poelvoorde Eric Moreau Pan Européenne Production Virginie Efira StudioCanal Jean-Pierre Améris Jean-Pierre Améris François Morel Philippe Rebbot Murielle Magellan Catherine Corsini Catherine Corsini Cécile De France Noémie Lvovsky Artémis Productions Laetitia Dosch Kévin Azaïs Izia Higelin CHAZ Productions Laurette Polmanss Marc Barbé Léa Fehner Léa Fehner Catherine Paille Brigitte Sy Adele Haenel François Fehner Marion Bouvarel Anton Chekhov Gilles Taurand Christophe Honoré Christophe Honoré Golshifteh Farahani Anaïs Demoustier Muriel Robin Laetitia Dosch La Comtesse de Ségur Simon Abkarian Karim Dridi Karim Dridi Sofian Khammes Foued Nabba Oussama Abdul Aal

Ark: France 3 Cinéma Film på Kiao: 40

Film af France 3 Cinéma est sete
Kilimanjaros Sne
Drama
Genre: Drama Original titel: Les neiges du kilimandjaro Skuespillere: Jean-Pierre Darroussin, Ariane Ascaride Output: 14 juni 2012
Anonyme romantikere
Genre: Komedie Romantik Original titel: Les émotifs anonymes Skuespillere: Benoît Poelvoorde, Isabelle Carré Output: 1 december 2011
Feen
Genre: Komedie Original titel: La fée Skuespillere: Dominique Abel, Fiona Gordon Output: 22 september 2011

Ingen kommentarer om France 3 Cinéma


biograf.kiao.net Alle film på video